Неизвестни факти за отглеждане на лозя

Your browser isn’t supported any longer. Update it to obtain the finest YouTube knowledge and our most recent functions. Find out more

Твърди се, че така се увеличава добивът на десертните сортове.

Важно е кората на присадките да съвпада с тази на подложката, а долната пъпка трябва да сочи навън.

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

Инсталации за преработка на етерично-маслени суровини

Подобна обработка е много полезна и се препоръчва при сухи и тежки сбити почви.

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Постепенно в лозарството лозя са въведени различни типове укрепителни структури, носеща част на които са били различни видове колове.

Не се препоръчва резитбата да се остави за много късно през пролетта, освен ако лозите не са малко на брой и майсторът не е обучен да го свърши за два-три дни.

Дори и най-пренебрегваният храст с благодарност отговаря на грижите, положени за него в това отношение.

Облик Създаване на сметка Влизане Лични инструменти Създаване на сметка

Пролетното засаждане се приема у нас като по-масова практика. Най-добре е то да се извърши през втората половина на март и началото на април, щом е възможно да се работи.

По последни данни плоскорезните разрохкващи обработки ограничават водната и ветровата ерозия и постигат по-равна повърхност на почвата в междуредията.

Разработване на стари лозя и обработване на ниви Фирма " ТИ енд ТИ " ООД предлага услугата разработване на стари лозя и изоставени ниви до състояние за сеитба. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни факти за отглеждане на лозя”

Leave a Reply

Gravatar